Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/fzf/public_html/snv.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Elegenackie trencze dla panów 2018

Długi prochowiec dla panów

Latem, gdy dni są słoneczne i ciepłe, a bardzo często nawet upalne, nie musimy martwić się o okrycie wierzchnie, niezbędne zimą. Okresy przejściowe miedzy tymi dwiema porami roku, a więc wiosna i jesień, także bywają chłodne i wymagają cieplejszych ubrań, chroniących przed chłodem, wiatrem oraz deszczem. Jakie okrycia będą najlepszym wyborem dla eleganckich mężczyzn?

Bardzo modne od kilku sezonów krótkie kurtki ze skóry naturalnej bądź też ze skóry ekologicznej, a także kurtki w stylu militarnym. Dużym ich atutem jest fakt, iż można założyć je do sportowych, wygodnych butów, nie należą bowiem do ubrań o zbyt zobowiązującym stylu.

Panowie, którzy cenią sobie wytwornośc i elegancję, zdecydowanie częściej jako okrycie na okres wiosenny czy zimowy, wybierają przewiewne płaszcze. Fasonów męskich płaszczy jest mnóstwo, mogą być one krótsze lub dłuższe, wykonane z różnych tkanin o wielu barwach, najpopularniejszym chyba jednak modelem jest klasyczny prochowiec.

Prochowiec to model płaszcza cieszący się największą popularnością w latach 60 XX wieku, jednakże chętnie noszony także w dzisiejszych czasach, zarówno przez panów, jak i przez panie. Jest dość lekki, więc stanowi doskonałą alternatywę dla grubych, zimowych płaszczy, ale doskonale chroni przed deszczem i przeszywającym wiosennym czy jesiennym chłodem.

Jest to raczej długi płaszcz sięgający do kolana lub po połowy łydki, na ogół zapinany na dwa rzędy guzików i wyposażony w charakterystyczny kołnierz oraz kieszenie. Z racji tego że tego typu okrycia kiedyś były masowo produkowane dla żołnierzy, klasyczny krój do dziś zachował wiele militarnych elementów, takich jak na przykład pagony czy metalowe elementy w kształcie litery D, służące niegdyś do zawieszania broni białej lub do przechowywaniu map.

Ponadczasowy prochowiec, be wątpienia każdy mężczyzna powinien w swojej szafie mieć, nawet jeśli na co dzień woli nosić kurtkę. Niekiedy zdążają się sytuacje, kiedy trzeba założyć eleganckie ubranie i półbuty, do których takie okrycie w chłodne dni będzie pasowało jak ulał. Ponadto takie ubranie to klasyka, jak „mała czarna” czy biała koszula – nie musimy się więc martwić, że wyjdzie z mody.