Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/fzf/public_html/snv.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Płaszcz do garnituru 2018

Klasyczna czarna dyplomatka

Są ubrania, które każdy mężczyzna powinien mieć w swojej szafie, niezależnie od stylu, jaki preferuje na co dzień. Na pewno jest to biała koszula, elegancka spodnie w kant oraz przynajmniej jeden garnitur, bo nikt przecież na rozmowę w sprawie pracy w biurze czy na wesele nie założy sportowej bluzy czy dżinsów. Chłodna porą trzeba dobrać do takiej garderoby również odpowiednie okrycie wierzchnie – na przykład czarny płaszcz.

Czarny płaszcz to klasyka i elegancja, to ubranie które właściwie nie wychodzi z mody, więc nawet jeśli nie będziemy mieli zbyt wielu okazji, by go założyć, warto go mieć. Dlaczego czarny? Panowie na ogół preferują stonowane, spokojne kolory, jednak czerń ma tę zaletę, że pasuje praktycznie do wszystkiego i jest zawsze elegancka. Jaki natomiast krój płaszcza najlepiej wybrać?

W sklepach znajdziemy ogromny wybór płaszczy męskich w wielu fasonach, zarówno na wiosnę czy jesień, jak i na zimę. W okresie przejściowym bardzo chętnie noszone sa ponadczasowe prochowce, ale te można właściwie zastąpić marynarką, gdyż należa one do lekkich i przewiewnych okryć. Wśród zimowych płaszczy męskich wybór jest znacznie większy.

Czarne płaszcze męskie, choć z pozoru podobne, różnią się wieloma detalami – czy to kształtem kołnierzyka czy też długością, rodzajem zapięcia lub tkaniny z jakiej zostały wykonane. Dużą rozbieżnością charakteryzują się także ceny. Jako, że płaszcze należą do ubrań eleganckich, są na ogół nieco droższych od kurtek. Szczególnie jeśli chodzi o grube i ciepłe płaszcze zimowe lub o markowe płaszcze. Cena zależy ponadto od jakości oraz ilości zużytego materiału, wszak na rynku znajdziemy zarówno płaszcze krótkie, sięgające bioder, jak i długie aż do ziemi. Najpopularniejsze są jednakże modele sięgające do połowy uda bądź okolic kolana, gdyż są ciepłe, ale wygodniejsze niż długie fasony.

Możemy wybierać spośród płaszczy jedno lub dwurzędowych, jak sama nazwa wskazuje, zapinanych na jeden bądź dwa rzędy guzików, ale znajdziemy też modele zapinane na wygodny zamek błyskawiczny. Mogą to być fasony bardziej dopasowane do sylwetki albo luźniejsze, z dużym kołnierzem albo ze stójką. Jakiego jednak modelu nie wybierzemy, klasyczny czarny płaszcz zawsze będzie prezentował się elegancko.