Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/fzf/public_html/snv.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Kurtka w stylu militarnym 2018

Oryginalny o wojskowym kroju

Każda kobieta przyzna chyba, że mężczyzna w mundurze wygląda atrakcyjnie i jakoś bardziej męsko. Szczególnie jeśli jest to mundur wojskowy. Z tego zapewne między innymi powodu styl militarny od kilku sezonów jest prawdziwym hitem mody. Coraz bardziej przekonują się do niego panie, szczególnie te z temperamentem i lubiące wyróżniać się w tłumie, ale oczywiście w wydaniu męskim jest on również jak najbardziej trendy.

Niezwykle dużą popularnością cieszą się płaszcze męskie w wojskowym stylu. Ciekawostką jest fakt, że bardzo wiele fasonów płaszczy, których większość z nas nie kojarzy z wojskiem, w rzeczywistości istotnie się z nim wiąże, gdyż pierwotnie były masowo produkowane właśnie dla żołnierzy w czasie wojny, jak na przykład klasyczny prochowiec.

Płaszcze męskie w stylu militarnym są bardzo charakterystyczne. Przede wszystkim najczęściej są dopasowane do sylwetki, a jednocześnie wykonane z grubych materiałów o mocnym splocie. Mogą mieć różną długość – w sklepach znajdziemy zarówno płaszcze długie, sięgające prawie do ziemi, modele do okolic kolana, jak i do okolic bioder, przypominające kurtki albo mundury. Kołnierze mają najczęściej postać klap, a niekiedy także stójki.

Niezaprzeczalnie jedną z najbardziej rozpoznawalnych cech ubrań w stylu wojskowym są pagony, czyli paski materiału wyposażone często w guzik, wszywane najczęściej przy rękawach lub na ramieniu – oczywiście nie może zabraknąć ich także przy płaszczach. Modele w stylu militarnym wyposażone są ponadto w różnego rodzaju metalowe klamry czy duże mosiężne guziki. Płaszcze takie zapinane są najczęściej na dwa rzędy guzików, ale znajdziemy też modele jednorzędowe czy też zapinane na suwak – jeśli tak, to obowiązkowo metalowy.

Nietrudno się domyślić, w jakiej kolorystyce utrzymane są męskie płaszcze o wojskowym kroju. Są to najczęściej różne odcienie zieleni, najczęściej zgniła zieleń czy oliwka, ale także khaki, odcienie szarości, niekiedy czerń, brąz czy też granat. To na pewno dla wielu panów duża zaleta, wszak większość z nich chyba nie przepada za zbyt krzykliwymi kolorami.