Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/fzf/public_html/snv.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Dłuższa kurtka puchowa 2018

Sportowa kurtka puchowa z kożuchem

Zima to bez wątpienia bardzo piękna pora roku, ale nie każdy ja lubi, szczególnie jeśli jest zmarzluchem. Nie ma co się jej jednak obawiać, jeśli zaopatrzymy się w ciepłe ubrania, które skutecznie ochronią nas przed mrozem i przeszywającym wiatrem. Szczególnie ważne zimową porą jest okrycie wierzchnie, a więc kurtki czy też płaszcze – ich wybór jest obecnie ogromny, zarówno jeśli chodzi o modele damskie, jak i męskie.

Panowie, którzy cenią sobie elegancki, modny i szykowny wygląd na co dzień, na ogół jako zimowe okrycie wierzchnie wybierają płaszcze. Mężczyźni, którzy wolą bardziej swobodny styl, najczęściej natomiast noszą kurtki. Ciekawą alternatywą, a jednocześnie bardzo funkcjonalnym połączeniem jednego i drugiego są modne od niedawna męskie płaszcze puchowe.

Modele płaszczy puchowych od dawna cieszą się ogromna popularnością wśród kobiet, męskie ich wydanie jest natomiast nowością, jednak przekonuje się do niego coraz więcej panów. Dlaczego tak jest?

Puchowy płaszcz męski jest praktyczny, niezwykle ciepły i wygodny, ale nie tak elegancki jak klasyczny płaszcz wełniany, więc bez obaw można go nosić z butami sportowymi czy dżinsami. Właściwie jest to dłuższa wersja znanej nam wszystkim zimowej kurteczki puchowej, z tą jednakże przewagą, że sięgając najczęściej okolic kolana, płaszcz taki jest znacznie cieplejszy.

Płaszcze puchowe na ogół są szyte z wodoodpornych, niekiedy lekko połyskujących tkanin sztucznych, wnętrze natomiast – jak to można wywnioskować z nazwy – wypełnione jest puchem, który doskonale chroni przed nawet największym chłodem. W przeciwieństwie do modeli damskich, męskie płaszcze nie posiadają ściągacza w talii, nie rozszerzają się także ku dołowi. Najczęściej jednak wyposażone są w odpinany bądź zamocowany na stałe kaptur, a także różnego rodzaju dodatki, takie jak obszycie futerkiem czy praktyczne kieszenie.

Tego typu okrycia sprawdzają się doskonale do noszenia na co dzień w mroźne dni, czy to do pracy, szkoły czy na spacery, niestety nie będą zbyt funkcjonalne podczas uprawiania niektórych sportów zimowych. Do tego bardziej nadaje się krótka kurtka, gdyż dłuższy płaszczyk może ograniczać i krępować ruchy.