Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/fzf/public_html/snv.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Wełniany męski płaszcz 2018

Wełniane płaszcze na podszewce

Zima zbliża się wielkimi krokami, zatem najwyższa pora zaopatrzyć się w ciepłą garderobę, przede wszystkim wierzchnią, która skutecznie ochroni nas przed chłodem. Doskonałym wyborem, szczególnie dla eleganckich panów, będzie płaszcz – w sklepach obecnie znajdujemy tak duży wybór tego typu ubrań, że zapewne każdy mężczyzna znajdzie coś, co mu się spodoba. Pamiętajmy jednak, że przy zakupie warto kierować się nie tylko gustem, ale przede wszystkim funkcjonalnością. Jaki zatem płaszcz na zimę najlepiej wybrać?

Poszukując funkcjonalnego i stylowego płaszcza na zimę, zetkniemy się bez wątpienia z wieloma różnorodnymi fasonami o różnych długościach, kolorach, różnych kształtach kołnierza czy rodzajach zapięcia. Na te szczegóły panowie na ogół zwracają uwagę, oczywiście poza ceną, niestety nie zawsze istotną rzeczą jest dla nich skład tkaniny. A przecież materiał, z którego jest wykonany płaszcz, jest jedną z najważniejszych informacji o jego jakości.

Niezaprzeczalnie ciepły, wygodny i funkcjonalny płaszcz na zimę powinien być wykonany z wełny, a przynajmniej mieć jej w składzie możliwie jak najwięcej. Będzie on co prawda droższy od okrycia ze sztucznej tkaniny, jednak za płaszcz – którego nie kupujemy przecież na jedno wyjście, ale najczęściej na cały sezon lub dłużej – warto zapłacić więcej. Dlaczego?

Ubrania wełniane nie tylko są trwalsze, ale i ładniej układają się na sylwetce. Ponadto płaszcze wykonane z wełny są także bardziej komfortowe w noszeniu, gdyż nie tylko doskonale chronią przed zimnem, ale także nie powodują nadmiernego pocenia, jak to ma miejsce przy okryciach z tworzyw sztucznych, np. wykonanych z poliestru lub z dużą ilością domieszek akrylowych czy poliamidowych .

W zależności od rodzaju wełny, z jakiej wykonane są płaszcze – gdyż może być to wełna owcza, wielbłądzia, angora, kaszmir bądź inna – będą się one różniły właściwościami. Wiele rodzajów niestety gryzie i pozostawia nieestetyczne kłaczki na innych ubraniach, na szczęście płaszcze wełniane zaopatrzone są praktycznie zawsze  w podszewkę, więc nie musimy się tego obawiać. Wybierając płaszcz z wełny, szczególnie owczej, warto też zwrócić uwagę na jej gramaturę – im jest ona wyższa, tym grubsza i cieplejsza jest tkanina.