Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/fzf/public_html/snv.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Cienki płaszcz wiosenny 2018

Wiosenny krótki płaszczyk

Zimę trudno byłoby przetrwać bez ciepłego wełnianego płaszcza czy kurtki, takie okrycie jest o tej porze niezbędne by znieść minusowe temperatury. Jednak także wiosną i jesienią bywają często chłodne dni, podczas których przydaje nam się podobne ubranie, choć nieco lżejsze i cieńsze. O ile kobiety zazwyczaj doskonale wiedzą, jaki płaszczyk czy kurtka jest aktualnie modna i w jakiej będą dobrze wyglądały, o tyle panowie maja niekiedy problem z wyborem dla siebie wiosennego okrycia. Jakie zatem modele męskie są aktualnie najmodniejsze?

Wśród wiosennych okryć męskich największą chyba popularnością ostatnimi czasy cieszą się różnego rodzaju kurtki. Prawdziwym hitem, nie tylko na wiosnę, ale i na jesień są skórzane kurteczki w różnych fasonach, na przykład baseballówki, motocyklówki czy ramoneski. Mogą być one wykonane ze skóry naturalnej, albo także z popularnej skóry ekologicznej. Od lat modne są także lekkie i przewiewne wiatrówki wybierane przez mężczyzn lubiących swobodny i sportowy styl.

A co dla panów ceniących elegancję? Najlepszym wyborem bez wątpienia będzie płaszcz, który zawsze dodaje klasy i powagi każdemu mężczyźnie. Może to być dłuższy prochowiec, który cieszy się niezmienną popularnością od kilkudziesięciu lat, albo nieco wygodniejszy, ale równie stylowy krótki płaszczyk wiosenny.

Krótki płaszcz męski na okres przejściowy może sięgać bioder albo połowy uda, dzięki czemu jest niezwykle wygodny i nie krępuje ruchów. Najczęściej tego typu okrycia są dopasowane do sylwetki i ładnie podkreślają linię barków, podobnie jak dobrze skrojony garnitur. W sklepach znajdziemy zarówno modele wykonane z wodoodpornych tkanin sztucznych, jak i płaszczyki ze szlachetnych materiałów takich jak wełna – te na ogół są droższe, ale za to ładniej układają się na sylwetce i lepiej chronią przed chłodem.

W zależności od stylu płaszcze będą różniły się pomiędzy sobą różnymi detalami, czy to kształtem kołnierza czy kieszeni, albo rodzajem zapięcia. Bez wątpienia modele zapinane na zamek błyskawiczny będą praktyczniejsze, ale znów płaszcze zapinane na guziki wydają się bardziej eleganckie. Płaszcze takie mogą posiadać różnego rodzaju klamry, paski czy też modne pagony, charakterystyczne dla okryć w stylu wojskowym.